Vaadake hämmastavat 3D-animatsiooni Jupiteri külmunud pilvedest

Wiki Article

Vaadake hämmastavat 3D-animatsiooni Jupiteri külmunud pilvedest
Dr Gerald Aishashti uus video pakub põneva pilgu Jupiteri tormilisele atmosfäärile.

Jupiter ei näinud kunagi nii maitsev välja.



Jupiteri külmunud pilved


Kui NASA kartmatu sond Juno lendab järgmisel nädalal mööda Jupiteri kuust Europa, et uurida Kuu jäist maakoort mikrolaineradiomeetriga (MWR), mis on uus videoanimatsioon gaasihiiglase pilvedest, mis näivad olevat koogikesi. sellele massilisele. planeedi atmosfäär



Tänu kodanikuteadlasele, matemaatikule ja tarkvaraarendajale dr Gerald Eichstadile 2022. aasta Euroopa planeediteaduse kongressil (EPSC) Granadas on meil pilguheit õrnadele keerdkäikudele, mis võivad viia teid lähima pagariäri juurde. Magusa maiuspala jaoks jäta aga need ahvatlevad magustoidumõtted kõrvale, sest need legendaarsed mürgipilved Jupiteri kohal ei maitse sugugi isuäratavalt.

Jupiteri atmosfääri kohal olevast punakasroosast udust kerkivad kohevad teravad pilved.



Jupiteri pilved JunoCamist vaadatuna (pildikrediit: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Gerald Eichstädt)

"Teoreetiliste mudelite põhjal eeldatakse, et pilved koosnevad erinevatest keemilistest ainetest, ammoniaagist, ammooniumvesiniksulfiidist ja ülalt alla vesijääst," selgitab dr Eichstädt. "Kui kalibreerime oma andmeid tänu samade pilvede teistele mõõtmistele, testime ja täpsustame teoreetilisi prognoose ning saame keemilisest koostisest parema 3D-pildi."



30-sekundiline animeeritud video kasutab pilte, mis on tehtud sõiduki JunoCami, nähtava valguse tundliku kaameraga, mis on paigaldatud NASA kosmoselaevale Juno. Sond lasti esmakordselt välja 5. augustil 2011 ja jõudis Jupiterile 4. juulil 2016. JunoCam installiti Junosse, et aidata tekitada avalikkust elevust kümneaastaseks Joviani missiooniks ning pakkuda kodanikest teadlastele ja töötavatele astronoomidele lihtsat juurdepääsu. Planeetide möödalennul saadud pildid.



Kaamera poolt jäädvustatud nähtava valguse intensiivsuse andmeid kogudes kasutatakse seda teavet alusmaterjalina, et luua kõrguselt hingemattev 3D-vaade. Dr. Eichstädti lühianimatsioon näitab möödasõitu 8410 miili (13 536 km) kõrgusel Jupiteri laineliste pilvede kohal, kui suumite oma 43. möödalennul.



Dr Eichstätd lisab: "Juno missioon annab meile võimaluse jälgida Jupiterit viisil, mis on maapealsete teleskoopvaatlustega põhimõtteliselt ligipääsmatu. Saame vaadata samu pilveelemente väga erinevate nurkade alt mõne minutiga. tehke. " avaneb uuel vahelehel).



See avab uue võimaluse Jupiteri pilvetippude 3D-kõrgusmudelite eraldamiseks. Näib, et Jupiteri kaootiliste tormide pildid on ellu ärkanud, näidates erineva kõrgusega pilvi.



Liituge meie kosmosefoorumitega, et arutada uusimaid missioone, öist taevast ja palju muud! Ja kui teil on uudiste vihje, parandus või kommentaar, andke meile teada:

Diseñador 3D

Report this wiki page